Diacel

diabetes
celiakie

Přihláška do DIACELU PÍSEK

Informace

Chci zasílat novinky e-mailem.

Dobré zprávy

Co nás potěšilo

Zajímavé odkazy

Jihočeské sdružení celiaků

Kritéria při stanovení stupně závislosti (PDF)

Příručka nejen pro rodiče diabetických dětí MPSV 2010 (PDF)

Diabetická hymna

Průvodce životem s cukrovkou

Lázeňská léčebna Mánes (leták)

Sociální pomoc Písecka

Benkor

KATALOG POSKYTOVATELŮ SOCIÁLNÍCH A DOPROVODNÝCH SLUŽEB NA PÍSECKU (PDF)

Ocenění studentů ČVUT za vynález glukometru

detskydiabetes.cz

S inzulínem jednoduše

Stručné shrnutí úhrad od 1.12.2019



Kalkulačka ročního limitu senzorů, vysílačů, přijímačů

Absolventské práce

Poslat vzkaz


Návštěvnost
















Patroni sdružení

Pavel Šporcl
Pavel Šporcl.

Hanka Křížková
Hanka Křížková.

Vzácná návštěva

Vzácná návštěva
Ministryně školství Kateřina Valachová a Jaromír Jágr za námi přijeli na Štědronín.

Mediální partner

Mediální partner

Naši partneři

Poděkování

pan senátor Krejča

Southwestern company

poděkování houslistovi Pavlovi Šporclovi

poděkování Nadaci Agrofert


Ke stažení

Zde najdete materiál ke stažení. (přihlášky,pozvánky...)

Výroční zprávy

Výroční zpráva 2025
Výroční zprávy (archiv)

Kniha návštěv

Budeme rádi za Vaše vzkazy.


Jméno/přezdívka:
Text zprávy:
Vložit emoji: 😊 👍 ❤️ 😂 😉 🎉 👋 🙏
potvrzuji přidání do knihy návštěv /antispam/

Příspěvky 1-10 z celkových 2004   

      

   napsal: Míša S.kdy: 2026-06-13
vzkaz:
Sraz starých táborníku?
To byla zpráva, kterou mi jednoho dne z ničeho nic napsala ségra a já hned moc dobře věděla, co tím myslí a bez zaváhání jsem znala správnou odpověď. Na Diacel spolu často vzpomínáme a jsou to právě tábory se Zděnkou, které nám daly ty nejkrásnější vzpomínky, proto jsme se v minulých letech i párkrát sbalily a udělaly si za ní výlet, abychom viděly nejen jí, ale třeba i někoho s kým jsme tenkrát na tábory jezdili ještě jako děti. Proto nám sraz starých táborníků přišel jako skvělý nápad a od chvíle, co nám tenhle návrh přišel jsme se nemohly dočkat.
Přišel den D a my byly nejen natěšené, ale dostavila se i trocha nervozity, která opadla ihned po příjezdu do Štědronína. Areál tábora, známé tváře a hlavně Zdenka bylo to, co v nás ihned nastartovalo klid a nostalgii. Hned u večeře se v nás všech probudily staré návyky, což bylo úsměvné. Čekat před jídelnou než dojde Zdenka, aby šla do jídelny jako první, po večeři sraz na terase a spoustu dalších návyků pro nás bylo samozřejmostí, i když tentokrát už jsme tam nebyli jako děti. Večerní program se nesl ve stylu seznamování se s táborníky, se kterými jsme neměli možnost se na táborech potkat a ve vzpomínání na ty nejkrásnější chvíle na Štědroníně. Večer utíkal jako voda a jedinou změnou od táborů bylo to, že nás nikdo nehnal v 10 na večerku, což v areálu tábora, kde na vás padá nostalgie a staré nastavení z tábora byl docela nezvyk.
V sobotu po snídaně jsme jako skupina vyrazili na Zvíkov, což za mě bylo pěkné zpestření dne a přineslo to spoustu dalších témat ke vzpomínání na staré časy. Myslím si, že se výlet moc vydařil, na obědě ve Zvíkovském pivovaru jsme si všichni moc pochutnali a i když nás cestou zpět zastihl déšť, nezkazilo to náladu a máme alespoň další vzpomínku, na kterou můžeme za pár let společně zavzpomínat.
Celý víkend byl pro mě moc pěknou připomínkou dětství a všech těch užitých let, které jsem na Štědroníně strávila a budu se už jen těšit na nějaký další sraz starých táborníků, protože to byl krásný víkend s přáteli, který by se podle mě měl opakovat častěji. - Verča



Chci ti poděkovat za to naše setkání bývalých táborníků. Bylo strašně fajn zase všechny vidět po takové době a společně si zavzpomínat na staré časy. Výlet na Zvíkov byl jako za mlada! Jsem moc ráda, že jsi to takhle hezky vymyslela a doufám, že zas nějaký sraz bude❤️

   napsal: Zdenkakdy: 2026-06-13
vzkaz:
Na setkání bývalých táborníků jsem se moc těšila, ale nevěděla jsem, co od toho očekávat. Bylo to skvělé! Je krásné vidět, kam jste se posunuli, jak fungujete ve svém životě, jaké máte plány, jak žijete. Setkání bylo skvělé! Tak snad někdy zase....????

   napsal: Evíkkdy: 2026-06-13
vzkaz:
Tady je moje hodnocení srazu táborníků :
Letošní první setkání bývalých účastníků diabetického tábora jsem si velice užila. Nejenže jsem se po několika letech potkala se starými známými, ale také jsem poznala původní nejstarší táborníky a nabrala nové zkušenosti. Opět jsem se cítila jako malé dítě na táboře a prožívala ty skvělé chvíle znovu. Určitě bych byla ráda za další setkání, protože nikde jinde už své známé nejspíš neuvidím. Bylo mi potěšením se zúčastnit takové velké akce. Moc děkuji za možnost vrátit se o pár let zpátky do role táborníka.

   napsal: Áďa a Honzakdy: 2026-06-10
vzkaz:

Víkendový edukační pobyt pro diabetiky byl skvělým nápadem. Měli jsme možnost vidět kamarády, se kterými jsme jako malí jezdili na tábor, společně zavzpomínat a strávit spolu krásný čas. Večery s kytarou nemohly chybět a jako bonus jsem se naučila něco, co mě po celou dobu táborů míjelo - hrát Bang.
Moc děkujeme, že jsme mohli přijet.

   napsal: Míša R.kdy: 2026-06-10
vzkaz:
Jsem opravdu ráda, že si zorganizovala setkání i pro bývalé táborníky, opravdu jsem si to tam užila.

   napsal: Márakdy: 2026-06-09
vzkaz:
Ahoj, mockrát děkuji za možnost vidět se opět po tolika letech. Byl to skvělý víkend. Jen škoda, že se nesešlo více lidí z naší gardy. Tak snad se vidíme opět za rok!!! (nejlépe v tom září 😊)

   napsal: Jumperkdy: 2026-06-09
vzkaz:
Bylo skvělé vrátit se na víkend na místo plné zážitků, zavzpomínat a vidět se s fajn lidmi, kteří tyto zážitky tvořili. Myslím že se akce srazu bývalých táborníků povedla a těším se na další setkání 😊.

   napsal: davidkdy: 2026-06-09
vzkaz:
Ahoj Zdenko,
Ještě jednou díky za organizaci i přes nižší účast naší generace to bylo velmi fajn, včetně společného výletu a zavzpomínání na to, jak bezstarostný a krásný čas to na táborech byl i když v tu chvíli to tak vždy vypadat nemuselo😊
Kdyby se to dařilo každý jeden rok na víkend zopakovat bude to super nebo maximálně co druhý rok, ať máme takové krátkodobé tábory zas a znovu jako dospěláci. :)
Nejtěžší na tom všem z toho klidu a vzpomínek byl odjezd do reality uhnaného každodenního světa povinností a nebudu lhát zvládnul bych to tam vydržet určitě o pár dní déle.
Měj se hezky, ať se daří, hlavně drží zdraví a nadále pokračuješ v tom vytvářet vzpomínky i dalším dětem a dospělákům 😊

   napsal: Míša Š.kdy: 2026-06-09
vzkaz:
Na setkání jsem se moc těšila už jenom z toho důvodu, že uvidím spoustu kamarádů, které nemám jinak úplně možnost potkávat při běžném dni. Setkalo se nás hodně, ale popravdě jsem čekala, že bude chata praskat ve švech. Mohli jsme si všichni společně sednou, říct něco o sobě a užít si to, i když už nemůžeme jezdit na tábory. Určitě bych byla ráda za další takové setkání, kde by se nás mohlo setkat ještě víc.

   napsal: Betykdy: 2026-06-09
vzkaz:
Moc děkujeme za krásný víkend! Moc ráda jsem zas byla mezi “svými”, sdílela a poslechla si jak funguje cukrovka u jiných a trochu mě to nakoplo zajistit si preventivní vyšetření, abych předešla komplikacím. Zároveň jsem moc ráda viděla známé i pro mě nové tváře. Bylo strašně příjemné se vrátit na Štědronín, myslím že velká většina (hlavně ty které teď provádí zkouškové) ocenili víkend v přírodě. Byla bych moc ráda, kdyby se to uskutečňovalo častěji, určujte bych jela znovu. Nedělní zkouška se protáhla až do 19:30, ale všechny zkoušky jsem zvládla a mohu si tak už užívat sluníčka.